Joanna Marciniak

Joanna Marciniak urodziła się 19 stycznia 1997 r w znaku Koziorożca. Swoją przygodę z końmi rozpoczęła wraz z siostrą w 2006 roku kiedy to do wybudowanej prze rodziców (Barbarę i Józefa Marciniak) stajni zawitały pierwsze konie rasy Haflinger.
Początkowe dziecięce hobby przerodziło się w poważną karierę sportową. Najpierw swoje zawodnicze szlify zdobywała w kategorii kuców pod okiem trenerki Małgorzaty Kabały .Kariera rozwijała się dynamicznie aż do powołania do kadry dzieci w 2011 Ale jak na prawdziwego koziorożca przystało jej ambicja i dążność do celu sprawiły że szybko przekwalifikowała się na straty na dużych koniach. Została powołana do kadry juniorów w 2012 r Obecnie trenuje z Michałem Siedlaczkiem znanym i lubianym zawodnikiem i trenerem młodego pokolenia z Rybnika.
Od początku kariery związana z LKJ Ostroga Opole. Od 2013 roku będzie reprezentować barwy nowego klubu KJ  METPOL Grodziec założonego przez rodziców i mającego siedzibę na terenie Ośrodka rodziny Marciniak w Grodźcu k/Ozimka.

Czytaj więcej: Joanna Marciniak

Zawodnicy

Adamietz Barbara

Adamietz Maria

Benska Antonina

Cecuga Agnieszka

Gordzielik Kinga

Gordzielik Mateusz

Gordzielik Tomasz

Gowin Zuzanna

Januchowski Aleksander

Marciniak Anna

Pażucha Wojciech